ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4095321
nr 409 5321
Nyroko, förgylld, höjd: 180 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
tisdag 2 maj 2006
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.